صفحه اصلی تارنما دانش - محتوای آکادمیک

ژاپنی‌ها پس از پایان جنگ جهانی برای ساماندهی کشورشان از برنامه مدون شده‌ای به نام 5s استفاده کردند که نتایج چشمگیر فراوانی داشت و پس از آن بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه از آن استفاده کردند.

مسیریابی جهت‌دار دارای قدمت زیادی است و برای اولین بار در 1984 مطالعه شده است.

نظام آراستگی یا 5S شامل 5 مرحله با نام‌های زیر می‌باشد. ساماندهی Seiri به مفهوم تفکیک ضروری از غیرضروری... نظم و ترتیب Seiton به مفهوم مرتب کردن و مشخص کردن مکان هر وسیله‌ای... نظافت Seiso به مفهوم تمیز کاری و نگهداری محیط به صورت همواره تمیز... استانداردسازی Seiketsu به مفهوم تدوین دستورالعمل‌ها و استانداردها برای حفظ و تداوم آراستگی... انضباط Shitsuke به مفهوم فرهنگ‌سازی برای انجام عادت افراد به انجام صحیح کارها...

کارت امتیازی متوازن ابزاری مدیریتی برای اجرای استراتژی است. ویژگی اصلی آن ایجاد بستری مناسب برای شناخت قوانین و روابط علت و معلولی حاکم بر دنیای کسب و کار و همچنین استخراج برنامه‌های عملیاتی، برای اجرایی کردن استراتژی در سازمان است.

در طرح درس تئوری توالی عملیات، مبحث مدل‌سازی عدد صحیح تشریح شده است. در این طرح درس، مدل‌سازی عدد صحیح برای سه نوع اصلی مسائل در تئوری توالی عملیات، شامل مدل‌سازی عدد صحیح برای Single Machine، مدل‌سازی عدد صحیح برای Permutation Flow Shop و مدل‌سازی عدد صحیح برای Job Shop بیان شده است.

©BRB تمامی حقوق طراحی سایت متعلق به شرکت دانش‌بنیان بهین ره‌آورد بهبود می باشد.

RIMS سیکا؛ سایه‌سار کسب و کار شما