صفحه اصلی اخبار ارزشگذاری دانش فنی شرکت های دانش بنیان

امکان ارزشگذاری دانش فنی برای شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شد.

1398/11/14
در راستای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان، از این پس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انجام خدمت ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

به گزارش مرکز ارتباطات واطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید محمد صاحبکار رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، ارزشگذاری دانش فنی شرکت‌های دانش‌بنیان را یکی از نیازهای اصلی این شرکت‌ها  به ویژه در مواجهه با طرف سرمایه‌گذار عنوان کرد و گفت: ثبت دارایی‌های نامشهود شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله دانش فنی در صورت‌های مالی شرکت، در جهت ارائه آن به نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری، به تعامل بهتر و اعتماد دو طرفه بین شرکت‌ها و نهاد سرمایه‌گذار کمک می‌کند و نشان‌دهنده رشدیافتگی شرکت‌هاست.

 

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان در سال 1398 خدمات متنوعی به منظور توانمندسازی شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان ارائه کرده است که این نوع خدمات در راستای توانمندسازی و تسهیل در فرآیندهای تجاری‌سازی و کاهش هزینه‌های شرکت‌ها است. جدیدترین خدمت از مجموعه خدمات توانمندسازی حمایت از «ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت‌گذاری سهام» است که به تازگی به مجموعه خدمات مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان اضافه شده است. در این طرح، دانش فنی و دارایی نامشهود ارزشگذاری شده، باید در صورت‌های مالی شرکت ثبت شود تا از این طریق امکان افزایش سرمایه نیز برای شرکت‌ها فراهم شده و در آینده بتوان به استناد آن، با سهولت بیشتری فرایندهای تأمین مالی و اخذ تسهیلات را در شرکت‌ها دنبال کرد.

صاحبکار گفت: پیش از این خدمات  متنوعی از جمله حمایت از تدوین قراردادهای حقوقی، طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان، خدمات مالی و حسابداری، طراحی و ساخت نمونه نمایشی (دمو) محصولات، تدوین گزارش تحقیقات بازار، نیازسنجی مجوزها و گواهینامه‌ها، آسیب‌شناسی و ارتقای منابع انسانی و حمایت از تدوین و اجرای برنامه بازاریابی، مشاوره های کسب و کار، مشاوره توسعه فنی محصولات و نشست های پرسش و پاسخ به شرکت های دانش بنیان ارائه شده است.

 

وی در رابطه با نحوه استفاده شرکت‌ها از این خدمات اظهار کرد : شرکت‌ها می توانند برای استفاده از پیشخوان خدمات مشاوره، خدمات توانمندسازی و تجاری سازی و حضور در نشست های پرسش و پاسخ در سامانه bizservices.ir درخواست خود را ثبت کنند.

 

حمایت از ارائه خدمت ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های دانش بنیان، اخیرا طی نشستی با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد.

در این نشست اهمیت و روش‌های ارزشگذاری دانش فنی و دارایی‌های نامشهود و قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های دانش‌بنیان و ملاحظات اجرایی آن، به تفصیل مورد بحث قرار گرفت. فرایند اجرایی این طرح توسط کارگزاران متخصص در این حوزه انجام می‌شود.

منبع:


موسسه خدمات فناوری تا بازار

ثبت کننده:


پشتیبان سیکاارسال نظر:


Captcha
مدیریت کسب و کار اخبار سیکا کسب و کار دانش بنیان فناوری اطلاعات و ارتباطات اقتصاد دیجیتال تبلیغات کار و رفاه اجتماعی کارآفرینی هوش مصنوعی فرصت های تجاری دانش بنیان بین الملل اقتصاد شرکت دانش بنیان بهین ره آورد بهبود نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار سامانه جامع پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سامانه یکپارچه کسب و کار (سیکا) سامانه یکپارچه صنعت پخش پارک علم و فناوری دانشگاه تهران شرکت‌های دانش بنیان مشکلات شرکت‌های دانش بنیان بهین ره‌آورد بهبود ایران و افغانستان توسعه شرکت‌های دانش بنیان استارتاپ اشتغال زایی مرکز نوآوری شهید بهشتی تحقیقات کاربردی مرکز تعاون و نوآوری ایران منتا حمل و نقل هوشمند صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران صادرات نقشه راه توسعه فناوری دانش بنیان‌ها نشست آنلاین ایران و هند تولید فناوری دانشگاه مسابقه فن‌آورد فراخوان اسنپ باکس کسب وکار بهین ره‌‌آورد بهبود دانشگاه امیرکبیر کمپ مهارت نرم مهارت الکامپ الکامپ استارز سرمایه گذاری هفته پژوهش همکاری همراه اول هفته پژوهش صندوق نوآوری و شکوفایی بهین ره‌آورد نوآوری نمایشگاه کسب و کار نرم‌افزار بازاریابی مجوز فعالیت تسهیلات اشتغال بیمه نشان جشنواره مایکروسافت سلامتی استخدام بیمه بیکاری اعلام نتایج بازاریابی اسنپ چت جذب مشتری جلسات آنلاین پتنت نمایشگاه دستاوردهای پژوهش،فناوری و فن بازار استعلام و ردیابی گوشی دانش‌بنیان سهام ارزش

©BRB تمامی حقوق طراحی سایت متعلق به شرکت دانش‌بنیان بهین ره‌آورد بهبود می باشد.

RIMS سیکا؛ سایه‌سار کسب و کار شما