صفحه اصلی تارنما دانش - کتب

این کتاب مدل نسبتا جدیدی در زمینه‌ی تفکر و حل مسئله را ارائه می‌کند که تفکر طراحی نام دارد. نویسندگان این کتاب می‌گویند برای حل مسئله و رسیدن به راه‌حل باید چهار پرسش اساسی را مطرح کرد. آن‌ها هر کدام از این پرسش‌ها را یک مرحله از فرایند تفکر طراحی در نظر می‌گیرند.

این کتاب، به عنوان یک راهنمای میدانیِ معتبر و کامل، نکاتی مفید برای اتخاذ تصمیمات بزرگ بیان می‌کند تا این تصمیمات بر اساس شهود یا حدس و گمان اتخاذ نشوند. این کتاب به رهبران نشان می‌دهد چگونه طرز فکر آزمایش‌گری را در سازمان‌شان ترویج کنند و آزمایش‌گری ایده‌های کسب‌وکاری را به فرآیندی پیوسته و تکرارپذیر بدل سازند.

هدف اصلی این کتاب آن است که روش‌هایی را به شما بیاموزد که بتوانید به افراد کمک کنید خودانگیخته‌تر باشند و، به قول وارِن بافِت، به شما کمک می‌کند بیشتر رهبری کنید و کمتر مدیریت

کتاب نوپای خود‌ را‌ به دنیا‌ بیاور: خودت را با آینده وفق بده، روی خودت سرمایه‌گذاری کن و شغلت را دگرگون کن نوشته‌ی بن کاسنوچا و رید هافمن، به ما می‌آموزد که خود باید مسئولیت رشد خویش را برعهده گرفته و به کمک «ماما» خودِ برترمان را متولد کنیم. شبکه‌سازی و پیدا کردن این ماماها چیزی است که به عنوان یک مهارت در کتاب آموزش داده می‌شود.

کتاب رابطه مدیریت فرایندها و استاندارد ISO 9001 2015 به قلم سید احمد دلیری و محمد رمضانی، ابتدا مدیریت فرایند و ایزو 9001 را معرفی کرده و سپس رابطه این دو را به صورت یک به یک و دقیق مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد.

این کتاب یک راهنمای کامل مدیریت تداوم کسب و کار است و سازمان ها با هر اندازه ای که باشند و در هر بخشی که فعالیت می کنند، می توانند نیاز خودشان را به تهیه یک نظام جامع مدیریتی برای حفظ تداوم در کسب و کار و تهیه زیر ساخت های لازم برای پیاده سازی استانداردهای بین المللی مربوطه برطرف کنند.

در این کتاب انقلابی جدید توسط یک متفکر تجاری معتبر و پیشگام در زمینه‌های تحقیق در عملیات و تفکر سیستمی، آکوف بر نیاز فوری به بازنگری انواع سیستم‌های موجود در آمریکا، از مدارس بازرگانی تا اتاق‌های هیئت مدیره ما تاکید شده است.

کتاب اصول مدیریت تداوم کسب و کار نوشته‌ی وی نینگ زخاریا ونگ و ژیانپینگ شی، به‌عنوان یک راهنما برای برنامه‌ریزی در سه سطح عملیاتی، تاکتیکی و استراتژیک، ساختاربندی استمرار فعالیت شرکت‌ها را بر اساس گواهینامه‌ی ایزو 22301 توضیح می‌دهد.

در کتاب تعالی سازمانی بر مبنای مدل EFQM 2020 ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص الفبای کیفیت و تعالی سازمانی، تاریخچه‌ای از مدل‌های مختلف در این حوزه بیان شده و در ادامه ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص مفاهیم بنیادین مدل تعالی سازمانی مبتنی بر مدل EFQM، دو نسخه جدید مربوط به سال ۲۰۲۰ و نسخه ماقبل آن (۲۰۱۳) به تفصیل ارائه شده‌است.

کتاب حاضر به بررسی دقیق و جامع اقتصاد پلتفرمی پرداخته و از این نظر کتاب ارزشمند و جامعی است. در این کتاب، نه تنها جنبه‌های تاریخی و ریشه‌ای رشد و تکامل پلتفرم‌ها بحث می‌شود، بلکه در کنار تحلیل ده‌ها مورد از کسب‌وکارهای پلتفرمی به انواع پلتفرم‌ها، استراتژی‌های ایجاد و توسعه‌ی پلتفرم‌ها، خطاهای رایج در مدیریت پلتفرم‌ها، انقلاب دیجیتال، حاکمیت و مسئله قانون‌گذاری و در نهایت، آینده‌ پلتفرم‌ها و مسیری که پیش رو دارند، پرداخته شده است.

کتاب عوامل حیاتی موفقیت بهبود چشمگیر کسب و کار با پیاده سازی محرک های قدرتمند

نویسنده در کتاب پیش رو به بیان راهکارهای موثر و کارآمد در تقویت توانایی ها و مهارت های درونی جهت اداره و مدیریت موقعیت های بحرانی پرداخته است. مطالب این کتاب پربار و آموزنده برای استفاده ی کارآفرینان و مدیران در هر حوزه بسیار کاربردی و مفید است.

©BRB تمامی حقوق طراحی سایت متعلق به شرکت دانش‌بنیان بهین ره‌آورد بهبود می باشد.

RIMS سیکا؛ سایه‌سار کسب و کار شما