صفحه اصلی اخبار

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در چهارمین جلسه شورای عالی اشتغال از برنامه‌ریزی صندوق برای افزایش 1.5 برابری میزان تولید دانش‌بنیان و اشتغال 2 هزار نفر خبر داد.

آژانس فضایی اروپا در بخشی از یک پژوهش، به 12 داوطلب 18 هزار یورو پرداخت می‌کند تا دو ماه را در تختخواب بگذرانند.

با فیلترینگ فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بازار پرسود مکاره‌ای برای فروش فیلترشکن رقم می‌زنیم.

ابزار ویندوز ترمینال در جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز 11 به هوش مصنوعی مجهز شده است تا نوشتن و اصلاح کدها ساده‌تر شود.

مهم‌ترین پیشرفت نهادی دوران اقتصاد دانش بنیان که از سال 89 آغاز شده است، تصویب قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است

در رویداد پلیس هوشمند، 62 شرکت دانش‌بنیان محصولات و خدمات فناورانه خود را به نمایش گذاشته اند.

با راه‌اندازی کارگروه اقتصاد دیجیتال با هدف حل مشکلات توسعه اقتصاد دیجیتال، در کمتر از دو سال گذشته سهم این حوزه از تولید ناخالص ملی از 6.4 به 7.5 رسیده است

تصویب قانون اصلاح ماده 5 قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی مغایر با روند دریافت پروانه بهره برداری است زیرا موجب کاهش 80 درصدی درخواست مجوزها و تقاضاهای صنعتی می‌شود

به منظور تسهیل فضای کسب‌وکار و تسریح و تسهیل در فرایندهای پرداخت و وصول مالیات و کسور بیمه از طرف واحدهای کسب‌وکار، فرایند وصول دریافت حق بیمه، توسط سازمان امور مالیاتی کشور انجام می‌پذیرد.

سال گذشته در مجموع 68هزار و 125دستگاه خودرو در بورس کالا عرضه شده که درآمد خودروسازان از مابه‌التفاوت قیمت فروش کارخانه و بورس 17هزار و 447میلیارد تومان بوده است.

استان تهران با نرخ تورم 44.4 درصد پایین ترین و استان یزد با 59.1 درصد رکورددار بالاترین نرخ تورم است.

صحبت های جنجالی ثروتمند ترین فرد جهان در مورد بشر را بشنوید. همین صحبت ها لزوم تلاش برای چند سیاره ای شدن انسان را نشان میدهد.

آیین امضای موافقت نامه‌های همکاری و قراردادهای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در صنعت نفت با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری برگزار شد.

خراسان رضوی خراسان رضوی در پایش ملی محیط کسب و کار ایران در زمستان 1401، سه پله تنزل را نسبت به پاییز 1401 تجربه کرد.

دبیر نمایشگاه اینوتکس 2023 با بیان اینکه بیشترین مشارکت کننده در نمایشگاه اینوتکس 2023 از کشور روسیه با 25 شرکت فناور بود، گفت میزان استقبال استارت آپ ها 36درصد بود.

این کتابچه که با هدف آگاه‌سازی در جهت افزایش رقابت‌پذیری شرکت‌های دانش‌بنیان کشور به ویژه در رقابت با محصولات خارجی منتشر شده است سرفصل‌هایی همچون مقدمه و ضرورت، هدف برنامه، شناسنامه طرح به صورت خلاصه، فرآیند اجرایی برنامه و... را شامل می‌شود.

مایکل بلومبرگ، پس از حدود نیم‌قرن سکانداری غول خدمات مالی، پست مدیرعاملی کمپانی بلومبرگ را واگذار می‌کند.

اقدامات مهم شرکت ارتباطات زیر ساخت در توسعه‌ خدمات‌ زیرساخت ‌ارتباطی، حمایت ‌از پیام‌رسان‌ها و توسعه‌ قطب‌ مراکز داده اعلام شد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از تأسیس پارک فناوری مشترک در حوزه فناوری‌های خودرو خبر داد و اعلام کرد شکل‌گیری این پارک با سرمایه‌گذاری مشترک، می‌تواند فناوری نهفته در دانش‌بنیان‌ها را به بدنه صنعت خودرو پیوند دهد.

شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری که در حوزه‌های وسایل نقلیه پاک و برقی و تجهیزات آن، سامانه مدیریت و پایش هوشمند تردد و ایمنی، تابلو و علائم و تجهیزات ترافیکی و ناوگان حمل و نقل همگانی خدمت یا محصولی ارائه کرده‌اند

مرکز ملی تبادل اطلاعات، هسته اولیه ورود به دولت پلتفرمی است و پلتفرم نوآوری خدمات دولت به شمار می‌رود

تصمیمات اخیر زاگبرگ در متا، کارکنان را با بحران روحی بی‌سابقه روبه‌رو کرده است. زاکربرگ اعتماد خانواده متا را از دست داد. مدیران میانی و کارکنان منتقد، افراد لایه نزدیک به او را عامل هدررفت منابع شرکت عنوان می‌کنند.

ایلان ماسک، تائید کرد مدیرعامل جدید توییتر، لیندا یاکارینو خواهد بود که به عنوان مدیری باسابقه در صنعت تبلیغات شناخته می‌شود.

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با مصوبه معاونت توسعه کسب و کار از 11 خدمت صادراتی قابل ارائه به شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

معاون وزیر کار از تزریق 250هزار میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال به فضای کسب‌و‌کار کشور خبر داد و گفت، با اختصاص این مبلغ زمینه تثبیت و ایجاد اشتغال فراهم می‌شود.

حراجی آر آر اوکشن انتظار داشت این قطعه چک کمیاب به قیمت 25 هزار دلار بفروش برسد که 142 برابر ارزش اصلی آن بود اما بالاترین پیشنهاد خریدی که برای این چک داده شده، فراتر از این برآورد بوده و حدود 30 هزار دلار است

ایران در صدر کشور‌هایی است که دانشجویانش به کشور‌های جهان اول سفر می‌کنند، عوامل مختلفی در مهاجرت نخبگان دخالت دارد و مهم‌ترین علت این است که فرصت‌های شغلی برایشان فراهم نشده است.

نشست و پنل تخصصی ارائه چیستی قانون جدید دانش بنیان با هدف بررسی قانون جدید شرکت های دانش بنیان و امکانات اعطایی این قانون به شرکت ها و بررسی آنها در حوزه امور مالیاتی در سالن سراج پارک فناوری فناوری پردیس برگزار شد.

تسلا مدل Y در سال 2022 با فروش 747 هزار دستگاه، به سومین خودروی پرفروش جهان تبدیل شده و فقط تویوتا کرولا و راوفور را بالاتر از خود می‌بیند.

مطابق دستور العمل اعطای نشان دانش‌بنیان دانش‌نماد، صادرات محصولات دارای نشان دانش‌بنیان با داشتن یک علامت رسمی دولتی تسهیل می‌شود.

اخذ هر گونه وجه بابت صدور گواهی آموزش احکام کسب و کار صادره توسط اتحادیه صنفی تا زمان تصویب کاربرگ مربوطه غیر قانونی است.

جلسه کارگروه مشورتی راهبری تجارت الکترونیکی (کمیته نوآوری و توسعه کاربردها) درحالی برگزار شد که در طی آن، سازوکار رفع مشکلات کسب‌وکار‌های رمزارز مبتنی بر خودتنظیم‌گیری تشکل‌های تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

درحالی‌که اپل همچنان در برنامه‌های هوش مصنوعی خود سرگردان است، مایکروسافت چت‌جی‌پی‌تی را به مرحله بعدی می‌رساند و آن را برای استفاده خصوصی در شرکت‌ها و سازمان‌ها آماده می‌کند.

شرکت فناوریNew Relic، ابزار جدیدی به نام Grok را راه‌اندازی کرده که یک دستیار هوش مصنوعی است و برای کمک به تیم‌های مهندسی در مدیریت ساختمان داده‌های نرم‌افزاری طراحی شده است

چنانچه هر شتابدهنده‌ای 20 درصد سرمایه مورد نیاز استارت‌آپی را فراهم کند صندوق نوآوری 80 درصد بقیه را تامین خواهد کرد.

نتایج این پیمایش حاکی از آن است که همچنان بدبینی نسبت به فضای کسب و کار در سال 1402 پابرچاست. این موضوع در گزارش سال قبل هم مشاهده شده بود.

تکلیف دستگاه‌های اجرایی برای انتشار مقررات کسب و کار در سامانه ملی قوانین می تواند به ثبات اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار در سال مهار تورم و رشد تولید منتج شود.

این ویدیو همچنان به تشکر از دیتر برای سال‌ها رقابت الهام‌بخش ادامه می‌دهد و با نشان BMW با عنوان لذت رانندگی محض، به پایان می‌رسد. کمپانی آلمانی BMW و Mercedes Benz زمانی رقبای سرسخت هم بوده و هستند.

حجم اقتصاد دیجیتال چین در سال 2022 به 50.2 تریلیون یوان (حدود 7.25 تریلیون دلار آمریکا) رسید و در رتبه دوم جهانی قرار گرفت.

تاکنون یک هزار و 824 شرکت دانش‌بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای رایانه‌ای ارزیابی شده و دراین حوزه مشغول به فعالیت هستند.

مایکروسافت روز پنجشنبه در یک پست وبلاگی اعلام کرد که ویندوز 10 22H2 نسخه نهایی این سیستم عامل و پایان کار رسمی آن خواهد بود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت، با یک کار جهادی تا پایان سال جاری ده میلیون خانوار و کسب و کار تحت پوشش فیبرنوری قرار گیرند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات از همکاری بانک مرکزی به منظور ارائه خدمات پرداخت بانکی به کسب و کارهای اینترنتی داخلی به شکل فراهم کردن پرداخت مبتنی بر ریال دیجیتال خبر داد.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کارخانجات تولیدی تهران، صبح یکشنبه 4 اردیبهشت 1402 در سالن کنفرانس شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با حضور اعضای هیات مدیره و سهامداران برگزار شد.

بیش از 638 هزار نفرحرف مشاغل آزاد جدید در سال 1401 بیمه شده اند. همچنین تعداد برقراری های بیمه بیکاری درسال 1401 حدود 4 درصد کاهش یافته است که نشان دهنده بهبود اشتغال کشور است.

شکل گیری دانش بنیان ها با یک جرقه اولیه دانش بوده که از دل فعالیت پژوهش دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی خارج و توسط افرادی مطرح می شود.

بازار فناوری پیشرفته در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا نرخ رشد سالانه 47.8 درصدی را شاهد خواهد بود و در این میان عربستان سعودی و امارات متحده عربی از سایر کشورها پیشروترند.

روند رو به رشد صنعت رمزارزها طی سال های گذشته بسیاری از بانک‌های مرکزی جهان را بر آن داشته تا به فکر انتشار ارزهای رسمی دیجیتال خود بیفتند.

50‌درصد واحدهای غیرفعال مشکل کمبود نقدینگی، 15‌درصد مشکل نبود تقاضا و بازار، 4درصد مشکل کمبود مواد اولیه، 4درصد مشکل اختلاف شرکا، 2‌درصد مشکلات زیرساختی، 1درصد مشکلات قضایی و 1درصد مشکل تامین ماشین‌آلات

جدیدترین تکنولوژی در حوزه هوش مصنوعی، یعنی ChatGPT که محتوای متنی به کمک اقیانوسی از داده‌ها تولید می‌کند، به فاصله کوتاهی از معرفی و استفاده از آن، اکنون موجی از هراس توام با امید برای مدیران ایجاد کرده است

محدودیت‌های اخیر در دسترسی به اینترنت، موجب بروز اختلالاتی در زنجیره‌های تامین کالا در کشور و به‌خصوص در شبکه‌های توزیع و لجستیک آنها شده است. بسیاری از کسب‌وکارهای حوزه توزیع کالا در ایران به دلیل وابستگی به اینترنت، دچار مشکلاتی شده‌اند

در چند سال‌گذشته هرجا که نام ایران و عربستان در کنار هم می‌آمد، تنش میان دو کشور به ذهن آمده است، ولی امروز باید از زاویه‌ای دیگر به این موضوع نگاه کنیم

پیام‌رسان‌های بله، ایتا، گپ و آی‌گپ به یکدیگر متصل شدند. کاربران هر یک از پلتفرم‌ها می‌توانند بدون نصب سایر پیام‌رسان‌ها به مخاطبین خود در سه پلتفرم دیگر پیام دهند یا پیام آنها را دریافت کنند.

واحد‌های خلاق، واحد‌هایی هستند که به دنبال خلق ثروت از خلاقیت و نوآوری هستند. در کشور ایران بیش از 1700 شرکت، به عنوان خلاق ثبت شده‌اند که بیشترین حوزه فعالیت آن‌ها کسب‌وکار‌های دیجیتال و فضای مجازی است.

وزیر اقتصاد گفت هیات دولت مصوب کرد که تمام مقررات حوزه کسب و کار کشور باید یک هفته قبل از ابلاغ رسمی به فعالان اقتصادی کشور ابلاغ شود تا نظرهای آنان اخذ شود.

به گزارش گروه تحقیقاتی دنیای اقتصاد، یکی از مهم‌ترین مشکلات شرکت اوبر، نارضایتی رانندگان از پرداخت‌‌‌ها و عدم‌رعایت حقوقشان است. طی ماه‌‌‌های اخیر، مدیران این شرکت، در تلاش بوده‌‌‌اند تا با راه‌اندازی کمپینی به نام بومرنگ، به مطالبات رانندگان رسیدگی کنند

به گزارش گروه خبری ایسنا، سهم اقتصاد دیجیتال در بیشتر کشورها بالاست و ارزش افزوده بسیاری ایجاد کرده است لذا باید بسترها و زیرساخت‌های توسعه اقتصاد دیجیتال را در کشور فراهم کنیم. سه مزیت بزرگ اقتصاد دیجیتال، فرصت‌های شغلی و مشاغل جدید، کاهش هزینه‌ها و بهره‌وری است.

به گفته مدیرعامل گوگل برای پذیرش هوش مصنوعی در جامعه به زمان نیاز است. همچنین در طول این زمان باید قانون این فناوری در کشورها ایجاد شود.

گزارش سامانه ملی ایران نوآفرین به عنوان سکوی جامع کسب و کار نوپا نشان می دهد بیشترین سهم شرکت‌های نوپا به حوزه فناوری اطلاعات اختصاص دارد.

نتفلیکس اعلام کرد که پس از 25 سال، قصد دارد کسب‌وکار اصلی خود، یعنی اجاره DVD را برای همیشه متوقف کند.

تفاوت ندارد که شما قصد راه اندازی کدام یک از انواع شرکت ها اعم از سهامی عام و خاص، تضامنی، شرکت های با مسئولیت محدود و یا تعاونی و نسبی را داشته باشید، در هر صورت روش ثبت شرکت بصورت آنلاین یک فرآیند کلی و عمومی دارد که لازم است با مراحل آن آشنا باشید.

در اقتصادهای شکننده و متأثر از منازعه، تقویت بخش خصوصی و ارتقای رابطه کیفی دولت نقش مهمی در توسعه اقتصادی دارد. انجمن‌های تجاری با شناسایی موانع و مشکلات پیش روی کسب و کارها و انتقال این مشکلات به تصمیم‌گیران حوزه سیاست‌گذاری، در نقش کاتالیزور این فرآیند عمل می‌کنند.

کریدور فناوری تا بازار ایرانیان یکی از بسترهای ایجاد شده برای توسعه بازار داخلی و صادرات محصولات ایران‌ساخت و رونق دادن به بازار جهانی این تولیدات است.

پیوند میان دانش موجود در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی به صنایع و واحدهای تولیدی به پویایی و تحول جدی در صنعت و پاسخ‌گویی به نیازهای فناورانه کشور منجر خواهد شد.

متقاضیان کسب و کارهای خانگی که علاقمند به راه‌اندازی مشاغل خانگی هستند، می‌توانند با مراجعه به سامانه مشاغل خانگی وزارت کار نسبت به ثبت درخواست و پیگیری صدور مجوز فعالیت خود اقدام کنند.

12 تا 15 اردیبهشت‌ماه سال 1402؛ دانشگاه صنعتی اصفهان میزبان نخستین دوره رویداد ملی حمل‌ونقل هوشمند دانش‌بنیان خواهد بود.

حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند تامین زنجیره‌ای از ابزارها و زیرساخت‌هایی است که طی چند سال اخیر با شکل‌گیری زیست‌بوم فناوری و نوآوری حلقه‌های این زنجیره در حال تکمیل شدن است.

به منظور توسعه بازار صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناوری و با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری پایگاه تجاری و فناوری بغداد راه‌اندازی شده است.

ایجاد و چگونگی ثبت شرکت دانش بنیان، امتیازات و مزایای بسیاری در راستای گسترش تولیدات دانش بنیان و توسعه محصولات و خدمات شرکت در پی خواهد داشت.

15 کشور خاورمیانه و شمال آفریقا در سال 2023 رشد اقتصادی کمتری نسبت به سال قبل خواهند داشت رشد اقتصادی ایران برای این سال را 2 درصد پیش‌بینی کرد.

رویداد دو ‌روزه ایستگاه آینده، که برای سومین سال متوالی در نمایشگاه اینوتکس برگزار می‌شود، با حضور حدود 40 متخصص در حوزه‌های مختلف دانش و فناوری، پیامدهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی، آینده متأثر از فناوری‌های جدید را بررسی می‌کند.

مرکز ملی بهبود محیط کسب‌وکار از شروع به کار درگاه ملی مجوزها برای ثبت درخواست و صدور مجوزهای صنفی خبر داد.

در چند سال اخیر با شیوع کرونا و آلودگی هوا، خرید اینترنتی رشد بالایی را در ایران تجربه کرده است. چرا باید از این جماعت هوشمند و پر مشغله غافل بمانید و مشتری های خود را محدود کنید؟

حمایت سازمان فضایی ایران از شرکت‌های دانش بنیان و بخش خصوصی فعال در حوزه فضایی آینده روشنی را در مورد توسعه این کسب و کارها، ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان حوزه هوافضا به همراه دارد.

اینتل می‌گوید کار توسعه مودم‌های 5G را متوقف خواهد کرد تا تمرکز خود را روی سایر بخش‌های استراتژی جدید خود بگذارد.

کریدور فناوری تا بازار، نهادی تسهیلگر است که از سال 1390 فعالیت خود را به عنوان واسطی میان شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، خدمات‌دهنده‌ها و نهادهای دولتی از جمله ستاد فناوری نانو، معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز کرده است.

شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از دریچه‌هایی هستند که به واسطه حمایت از آنها می‌توان علاوه بر اشتغال‌زایی برای جوانان و نخبگان، انتظار بهبود فضای کسب و کار و حرکت صنعت به سمت رفع نیازهای کشور و البته صادرات محصولات را داشت.

تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان، انتخاب دکتر دهقانی به عنوان معاون علمی رئیس‌جمهور، مصوبه افزایش سرمایه صندوق نوآوری به 100 همت و رکوردشکنی افزایش شرکت‌های دانش بنیان مهم‌ترین رویدادها در زیست‌بوم دانش‌ بنیان‌های کشور در سال اقتصاد دانش بنیان بودند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند پس از ایجاد استراتژی مناسب، اجرای آن را به شخص یا یک نرم‌افزار محول کنند. این امر موجب می‌شود تا کسب‌وکار شرکت‌ها سودآورتر شود.

با استفاده از بازارهای گسترده و توسعه صادرات با محصولاتی با ارزش افزوده بالا، همچنین صادرات کالاهای دانش‌بنیان می‌توان در راستای توسعه صادرات غیرنفتی گام‌های مؤثری برداشت.

توسعه صادرات محصولات نانوفناورانه ایران‌ساخت که کیفیت و کارایی بالایی دارند و کشورهای مختلفی خواهان و مشتری آنها هستند یکی از اهداف و اولویت‌های اصلی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری است

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از 1401.09.14 الی 1401.09.16 طی مراسمی با حضور فعالان این حوزه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد. در این نمایشگاه از نسخه جدید سیکا رونمایی گردید که مورد اقبال تعداد قابل توجهی از واحدهای فناور، شرکت های دانش بنیان و Start Upهای حاضر واقع شد

نشست بازآموزی سامانه یکپارچه صنعت پخش (ویژه شرکت‌های پخش دارویی استان خراسان رضوی) در تاریخ 27 مردادماه 1401 در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، برگزار شد.

با کمک پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصمیم به جمع‌آوری مشکلات پیش روی دانش بنیان‌ها پرداخته می‌شود.

در این اخبار به تعامل و نمایش دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان در افغانستان اشاره دارد.

سهم اقتصاد دیجیتال در چگونگی شکل‌گیری کسب و کارهای جدید و زیست بوم استارت‌آپی در کشور پایین است.

در این اخبار به حمایت از فارغ التحصیلان و اشتغال زایی آنان صحبت می‌شود.

در این اخبار، به نقش مقاله‌ها و تحقیقات کاربردی در حل مشکلات است.

مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران (منتا)، با هدف ارائه خدمات به تعاونی‌های و شتابدهی فعالیت‌های این حوزه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد.

۱۳ شرکت دانش‌بنیان برای هوشمندسازی جابجایی مسافر به میدان آمدند تا تجربه‌ای نو در این حوزه برای صنعت حمل‌ونقل کشور رقم بخورد.

از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوانی برای حمایت طرح‌های پژوهشی در ۵ حوزه منتشر شد.

از سوی صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری واحد مشارکت در پروژه‌های صادراتی برای شرکت‌های دانش بنیان راه اندازی شد.

با مشارکت نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان دور دوم ترسیم نقشه راه توسعه فناوری‌ اطلاعات کشور تهیه می‌شود.

نشست آنلاین شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور ایران و هند برای صادرات با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهمن ماه برگزار می‌شود.

در این اخبار به سهم اندک دانشگاه در تولید فناوری و لزوم تغییرات اساسی در دانشگاه می‌پردازد.

در این خبر، به نحوه شرکت در مسابقه و جوایز آن اشاره می‌کند.

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در فراخوانی به منظور ارتقای سطح تولید داخلی، تصمیم به جمع آوری معضلات، چالش‌ها و موانع پیش روی شرکت‌های دانش بنیان و فناور گرفته است.

تفاهم نامه بین اسنپ باکس و ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته در جهت حمایت از کسب و کارها امضا شد.

کمپ مهارت نرم، با هدف یادگیری کار گروهی از 14 دی به صورت آنلاین در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز به کار می‌کند.

بخش‌های رقابتی، مشاره، جذب سرمایه الکامپ استارز به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

در این اخبار به پیچیدگی‌های حوزه کسب و کار و نیاز به سرمایه گذاری پرداخته می‌شود.

همراه اول و بانک کارآفرین در حوزه‌های فناورانه تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

در مراسم رونمایی، مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی خبر از اختصاص هزینه اکتساب فناوری مرز دانش به دانش بنیان‌ها داد.

در این خبر به نقش اثرگذار پارک‌های علم و فناوری در اقتصاد کشور پرداخته می‌شود.

انعقاد قرارداد‌های هم سرمایه گذاری بین صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک‌های علم و فناوری در چهارمین روز از هفته پژوهش انجام شد.

نخستین نمایشگاه مجازی فناوری اطلاعات ایران با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

معرفی نرم‌افزار جهت تبلیغات، بازاریابی و تلویزیون اینترنتی است.

با هدف بهبود فضای کسب و کار، صدور مجوز فعالیت‌های اقتصادی در خراسان رضوی تسهیل می‌شود.

مدیر عامل بانک صادرات از اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان خبر داد.

در این اخبار درباره ویژگی‌های شرکت دانش بنیان و حضور شرکت‌های دولتی در این میان صحبت شده است.

کارفرمایان و تمامی فعالان بخش خصوصی با به کارگیری دانش آموختگان دانشگاهی از مشوق پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت ۲سال بهره مند می شوند.

طرح‌های پژوهشی جدید در حوزه فنی و مهندسی به نمایش گذاشته خواهد شد.

در این طرح شرکت‌ها با ایده‌های نوآورانه به رقابت پرداخته و به آنان وام اعطا می‌شود.

با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند آلودگی هوای مقصد و مسیر خود را رصد کنند.

شبکه آزمایشگاهی فناوری ‌های راهبردی به مناسبت هفته پژوهش و روز دانشجو، 15 میلیارد ریال اعتبار ویژه برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان سراسر کشور در نظر دارد.

موانع مانند مجوزها و الزامات سخت قانونی نوآوری و خلاقیت در جامعه و شرکت‌های دانش بنیان با مشکل مواجه خواهد کرد.

فناوری جدید مایکروسافت با دوربین گوشی روی سلامت قلب و ریه نظارت می‌کند.

با توجه به شرایط فعلی و نیاز کشور، جهت استخدام نیروی انسانی فعال در بیمارستان‌ها، تامین اعتبار انجام شده است.

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری مراسمی جهت تجلیل از پژوهشگران به همت مدیریت پژوهشی دانشگاه فردوسی برگزار خواهد شد.

اسامی مدیران کاریابی قبول شده در آزمون بیمه بیکاری آبان ماه توسط دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها اعلام شد.

اسنپ چت در تازه‎ ترین به‌روز رسانی‌اش از ابزار تازه ‎ای تحت عنوان Spotlight رونمایی کرده است.

هر ساله این نمایشگاه جهت بررسی دستاوردهای شرکت‌ها در هفته پژوهش صورت می‌گیرد.

ردیابی آسان گوشی، تبلت و لپ‌تاب سرقتی توسط این سامانه صورت می‌گیرد.

در راستای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان، از این پس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انجام خدمت ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

©BRB تمامی حقوق طراحی سایت متعلق به شرکت دانش‌بنیان بهین ره‌آورد بهبود می باشد.

RIMS سیکا؛ سایه‌سار کسب و کار شما